amiran-banner%d8%b4
خانه » خبر » وزیر اطلاعات خبر داد تلاش ناکام “ابوحفص” برای ایجاد گروه‌های تروریستی در ایران با تدابیر وزارت اطلاعات
اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

وزیر اطلاعات خبر داد تلاش ناکام “ابوحفص” برای ایجاد گروه‌های تروریستی در ایران با تدابیر وزارت اطلاعات

به گزارش مدین

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در ششمین مجمع سراسری مسئولان و مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه در مجتمع آدینه تهران با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، گفت: در همان لحظه اعلام این نامگذاری محسوس بود که ایشان با توجه به پیش رو بودن دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری این نامگذاری را انجام داده‌اند، اما با گذشت زمان دوراندیشی و ژرف‌اندیشی معظم‌له نمایان‌تر شد.

وی با بیان اینکه اتفاقات پیرامونی جمهوری اسلامی ایران و تلاش دشمنان و استکبار برای ایجاد دوقطبی کاذب شیعه و سنی میان جامعه اسلامی ضرورت همدلی و همزبانی را بیش از پیش نمایان‌تر کرده، افزود: دشمنان این نظام به‌دنبال ایجاد دوقطبی‌هایی در ایران اسلامی هستند و پادزهر این مهم به‌فرموده مقام معظم رهبری همدلی و همزبانی دولت و ملت است.

حجت‌الاسلام علوی تلاش و استراتژی استکبار برای ایجاد تقابل میان مسلمانان و از همه مهمتر شیعه و سنی را بر پایه اختلافات دینی و مذهبی توصیف کرد و گفت: رسالت ایران اسلامی یعنی راهبرد وحدت مسلمین امروز باید پررنگ‌تر از قبل باشد و انتخاب این شعار برای سال جاری هم از سوی رهبر انقلاب به همین دلیل است، زیرا ایجاد این دوقطبی‌ها محصور به خارج از مرزهای ایران نخواهد بود و دشمنان به‌دنبال آن هستند تا داخل کشور را نیز درگیر کنند.

وزیر اطلاعات وحدت و امت واحده بودن را در ذات جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: نباید هیچ عاملی باعث دوقطبی شدن در کشور شود و هیچ بخشی و با هر عنوانی با مجموعه‌ای دیگر دعوا و تنازع داشته باشد، زیرا تنازع براساس آیات قرآن و روایات موجب زمینگیر شدن امت اسلام و کشور است.

وی با ابراز اینکه بسترهای اختلافی توسط دشمنان چه در خارج و چه در داخل ایران در حال برجسته شدن است، افزود: انتخاب این شعار توسط مقام معظم رهبری و ان‌شاءالله پایبندی مردم به آن، تمام توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.

حجت‌الاسلام علوی با اشاره به اینکه دولت یازدهم به‌دنبال وحدت ملی است، زیرا برخاسته از جناحی نیست، تصریح کرد: این وزرا با همدلی و همزبانی و همچنین هم‌افزایی در حال پیشبرد امور کشور هستند.

وزیر اطلاعات راهبرد دولت را ایجاد وحدت توصیف کرد و افزود: از نظر دولت تعدد جریانات سیاسی محل ایراد نیست.

حجت‌الاسلام علوی استراتژی دولت را ایجاد آرامش در کشور برشمرد و گفت: امروز دشمن از قدرت و اشراف فراگیر سرویس‌های اطلاعاتی ایران شگفت‌زده شده، زیرا هر فردی در هر مکان این کشور، بنای اقدام تروریستی داشته باشد، سربازان گمنام امام زمان(عج) آن را با همکاری تمامی مجموعه‌های امنیتی و قضایی اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی شناسایی کرده و اقدام لازم را انجام می‌دهد و این نشانه همدلی، همزبانی و هم‌افزایی سرویس‌های مختلف امنیتی و اطلاعاتی کشور است.

حجت‌الاسلام علوی بلند شدن صداهای مختلف در موضوعات خاص همچون مذاکرات هسته‌ای با دولت‌های غربی از سوی مخالفان و موافقان را ایراد ندانست و گفت: البته باید با مدیریت صداها، مراقب بود که این مهم موجب ضربه خوردن به وحدت ملی نشود، زیرا دشمن به‌دنبال ایجاد اختلاف در داخل و دوقطبی کردن کشور است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: جهان اسلام را امروز خطری به‌عنوان دوقطبی شدن تهدید می‌کند که متأسفانه برخی کشورهای منطقه با دشمنان هم‌نوا شده‌اند و پول‌های بسیاری در عراق و سوریه و … هزینه می‌کنند و به یمن تجاوز می‌کنند تا اهداف خود را برآورده کنند.

وی با اشاره به اینکه این وزارتخانه در عرصه برخورد با مفاسد اقتصادی نیز تلاش‌های زیادی دارد، افزود: هزاران هکتار از اراضی منابع طبیعی، ملی، وقفی و موقوفات که تصرف عدوانی شده بود، آزاد شده و به بیت‌المال بازگشته است.

حجت‌الاسلام علوی ادامه داد: اگر کسی به زمین موقوفه‌ای یا وقفی و یا اراضی ملی تعدی کند، قطعاً برخورد خواهیم کرد.

وزیر اطلاعات با اعلام اینکه رادار فعالیت دستگاه امنیتی و اطلاعاتی کشور هیچ نقطه کوری ندارد، افزود: فردی به‌نام ابوحفص چندی پیش برای ایجاد گروه‌های تروریستی در داخل ایران وارد کشور شده بود که با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) مورد ضربه قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون گروه‌های مختلف تروریستی که از سوی دشمن برای خرابکاری و بمب‌گذاری در نقاط حساس کشور اعزام شده بودند بحمدالله با تلاش مجموعه نیروهای امنیتی دستگیر و توطئه آنها خنثی شده است.

حجت‌الاسلام علوی با یادآوری اینکه اساس کار سازمان اوقاف مبتنی بر خیرات است، گفت: این وزارتخانه برخورد با متجاوزان و زمین‌خوارانی که اراضی ملی، وقفی و یا منابع طبیعی را تصرف کرده‌اند، وظیفه خود می‌داند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه اساس کار وقف خیرات است، اظهار داشت: واقف استفاده اختصاصی‌اش از عین مال را سلب می‌کند و امکان استفاده عمومی مردم را از منفعت آن فراهم می‌کند.

وی اساس کار سازمان اوقاف را مبتنی بر خیرات و مبرات توصیف و تصریح کرد: مسئولیت انجام نیات خیر واقفان به‌عهده اوقاف است تا منافع آن را به عموم مردم و یا موقوف‌علیهم خاص برساند.

حجت‌الاسلام علوی مسئولان اوقاف را امین واقفان و امین موقوف‌علیهم برشمرد و گفت: سازمان اوقاف می‌تواند در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی و … جامعه تأثیرگذار باشد که بحمدالله این‌گونه است.

اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نماهنگ اختصاصی مدین «مذاکره با آمریکا ممنوع!»

با وجود تاکیدات فراوان امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) ؛ باز کارشکنی ها آمریکا و لبخند ملیح دولت ...

CLOSE
CLOSE