amiran-banner%d8%b4
خانه » خبر » میلیاردهای یهود چگونه روسای جمهور آمریکا را می‌خرند+تصاویر
اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

میلیاردهای یهود چگونه روسای جمهور آمریکا را می‌خرند+تصاویر

حمایت مالی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره یکی از موضوعات مهم در عرصه سیاسی این کشور به شمار رفته است. نگاهی به حامیان مالی نامزدهای انتخابات ۲۰۱۴ بیانگر یک واقعیت عجیب و تکان دهنده است: یک سوم از ۵۰ حامی مالی سخاوتمند در این انتخابات یهودی بوده‌اند. در واقع میلیاردرهای یهودی در بین ۱۰ نفر اول این لیست قرار دارند. فعالان سیاسی سالهاست به این مسئله واقفند که جامعه یهودیان آمریکا علاقه زیادی به صرف پول‌های کلان در عرصه سیاسی دارند.

حال با افزایش فعالیتها برای انتخابات ۲۰۱۶ این حامیان مالی یهود به هیچ وجه از ذهن نامزدها خارج نخواهند شد. در سال ۲۰۱۴ برخی از کمکهای مالی به صورت مستقیم به احزاب یا نامزدها اعطا می‌شد اما  پس از آن اکثر پول‌ها به کمیته فعالیت‌های سیاسی موسوم به (Super PACs)  انتقال یافت که نیروی محرک انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ به شمار می‌روند. دربین دموکراتها با توجه به اینکه حضور هیلاری کلینتون به عنوان نامزده نهایی این حزب قطعی به نظر می‌رسد حامیان مالی پولهای خود را برای مبارزه نهایی با جمهوریخواهان حفظ کرده‌اند. بسیاری از اعضای این تیم در انتخابات سنای سال ۲۰۰۰ و همچنین انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۸ –هرچند با شکست کلینتون همراه بود- در کنار هیلاری حضور داشتند.

هایم سابان

هایم سابان یک میلیارد یهودی فعال در عرصه انیمیشن هالیوود است که طی سالهای اخیر در حلقه حامیان مالی کلینتون حضور داشته و میلیون‌ها دلار خرج برنامه‌های انتخاباتی وی کرده است. هرچند سابان در لیست حامیان برتر مالی سال ۲۰۱۴ حضور ندارد اما تمام فعالان دموکرات از وی به عنوان یکی از حامیان اصلی خود در انتخابات ۲۰۱۶ نام می‌برند. سابان که سرمایه وی حدود ۳.۵ میلیارد دلار برآورد شده است در سال ۲۰۱۲ حدود ۱.۳ میلیارد دلار کمک مالی به حزب دموکرات داشته است. وی که دارای اصلیتی مصری است از حامیان رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود و مدت زیادی است که از خانواده کلینتون حمایت می‌کند و از دوستان خانوادگی آنها به شمار می‌رود. طبق اظهار نظر خود سابان از زمانی که خانواده کلینتون وارد عرصه سیاست شده‌اند حدود ۳۰ میلیون دلار کمک مالی از وی دریافت کرده‌اند.

 

دیوید گیفن

البته در این میان هیلاری کلینتون باید نظر افرادی را جلب کند که هرچند از حامیان حزب دموکرات به شمار می‌رود اما چندان موافق سیاست‌هایش نیستند. دیوید گیفن یکی از این افراد است که در انتخابات سال  ۲۰۰۸ باراک اوباما را به هیلاری کلینتون ترجیح داد. گیفن که از فعالان پرنفوذ در عرصه موسیقی و فیلم به شمار می‌رود سرمایه‌ای معادل ۶.۹ میلیارد دلار داشته و در سال ۲۰۱۲  رقمی معادل ۱۲۰ هزار دلار به حزب دموکرات کمک مالی کرد. وی از حامیان حقوق همجنسبازان و درعین حال تحقیقات در زمینه مبارزه با بیماری ایدز به شمار می‌رود. به نظر می‌رسد با توجه به نهایی شدن هیلاری کلینتون به عنوان نامزد حزب دموکرات گیفن دستکم برای ادامه حضور این حزب در عرصه قدرت آمریکا چاره‌ای جز حمایت از کلینتون نداشته باشد.

نورمن برامان

در میان جمهوریخواهان رقبات برای حمایت مالی از نامزدها به ویژه از طرف یهودیان با نهایت قدرت پیش می‌رود. البته با توجه به نزدیک بودن نظرات جمهوریخواهان به یهودیان بخصوص در مسائل مربوط به سیاست خارجی و حفظ منافع اسرائیل این موضوع چندان عجیب نیست. سناتور مارک روبیو، نامزد جمهوریخواه در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری  نفر اول در لیست افرادی به شمار می‌رود که نورمن برامان یهودی قصد حمایت از آنها را دارد. طبق گزارشات منتشر شده برامان با صرف ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار  کمک مالی به روبیو و اطمینان از انتخاب وی به عنوان نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ موافقت کرده است. جب بوش زمانی که فرماندار فلوریدا بود با کمک مالی به کلینیک بیماران سرطانی که برامان موسسش بود مخالفت کرد و همین مسئله این سرمایه‌دار یهودی را به یکی از دشمنان بوش تبدیل کرد. برامان نمونه‌ای از حامیان مالی یهود جمهوریخواه است که  سرمایه وی او را از یک حامی سخاوتمند به یک بازیگر برجسته در عرصه سیاست تبدیل کرده است.   برامان که مالک تیم فوتبال “Philadelphia Eagles” است و در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت دارد، دارای سرمایه خالصی معادل ۱.۸۸ میلیارد دلار بوده و در سال ۲۰۱۲ از جمهوریخواهان معادل ۱۰۰ هزار دلار حمایت مالی کرد. وی از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی نیز به شمار می‌رود.

پاول سینگر

نامزدهای دیگر حزب جمهوریخواه همچنان امیدوارند که نظر موافق سرمایه‌گذاران را جلب کنند. یکی از این حامیان مالی پال سینگر است که هرچند در انتخاب نامزد مورد نظر خود تصمیم نهایی نگرفته و یا دستکم به صورت رسمی اعلام نکرده است اما به نظر می‌رسد گزینه نهایی وی  نیز مارک روبیو خواهد بود. ارزش خالص دارایی‌های وی معادل ۱.۹ میلیارد دلار برآورد شده و در سال ۲۰۱۲ مبلغ ۲.۳ میلیون دلار به حزب جمهوریخواه کمک مالی کرد.  سینگر از حامیان اسرائیل و ائتلاف یهودیان جمهوریخواه است. وی که دارای  فرزندی همجنس‌باز است کمکهایی مالی به گروه‌های مدافع حقوق همجنسبازان داشته است.

 

شلدون آدلسون

شلدون آدلسون که یک فعال تجاری و سرمایه‌گذار برجسته به شمار می‌رود مدیر اجرایی ارشد شرکت Las Vegas Sand به شمار می‌رود. طبق آخرین آمار ارائه شده در سال جاری میلادی ارزش دارایی‌های وی ۳۱.۴ میلیارد دلار برآورد شده است. طبق آمار ارائه شده در مجله فوربس آدلسون در سال ۲۰۱۴ با ۳۶.۴ میلیارد دلار دارایی هشتمین فرد ثروتمند دنیا به شمار می‌رفت. او که جمهوریخواهان امید زیادی به کمک مالی‌اش دارند همانند دیگر یهودیان از حامیان اسرائیل به شمار می‌رود و در یکی از اظهاراتش از لزوم حمله هسته‌ای آمریکا به ایران به عنوان یک تاکتیک برای مذاکره نام برده بود.

مایکل بلومبرگ

مایکل بلومبرگ، مدیرعامل شرکت نرم‌افزاری و رسانه‌ای بلومبرگ با ۳۵.۴ میلیارد دلار دارایی خالص  برترین حامی یهودی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به شمار می‌رود. وی شهردار سابق نیویورک به شمار می‌رود و در انتخابات ۲۰۱۲ بیش از ۱۱ میلیون دلار کمک مالی داشت. بلومبرگ درمورد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ هنوز موضع‌گیری خاصی نداشته است و اعلام کرده که هم جب بوش و هم هیلاری کلینتون نامزدهایی حائز شرایط هستند. وی در عرصه سیاسی ابتدا از حزب دموکرات حمایت می‌کرد اما در انتخابات شهرداری سال ۲۰۰۰ به سمت جمهوریخواهان تغییر موضع داد. وی که در سال ۲۰۱۴ دومین حامی مالی  برتر در عرصه سیاسی به شمار می‌رفت اکنون مستقل بوده و به اعتقاد برخی امکان حضور وی به عنوان نامزد در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ وجود دارد.

 

اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نماهنگ اختصاصی مدین «مذاکره با آمریکا ممنوع!»

با وجود تاکیدات فراوان امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) ؛ باز کارشکنی ها آمریکا و لبخند ملیح دولت ...

CLOSE
CLOSE