amiran-banner%d8%b4
خانه » خبر » مسئول اصلی انفجار مسجد شیعیان عربستان کیست؟
اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج
شهادت نمازگزاران در یکی از مساجد شیعیان عربستان

مسئول اصلی انفجار مسجد شیعیان عربستان کیست؟

به گزارش مدین به نقل از تسنیم تکفیری های جنایتکار بار دیگر با چنگال کینه و نفاق خود، ده‌ها انسان بیگناه را به‌جرم پیروی از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به خاک و خون کشیدند و مسجد امام علی(ع) در القدیح قطیف در شرق عربستان، روز جمعه اول خرداد به سند دیگری از کینه‌توزی وهابیون تکفیری تبدیل شد که طی آن دست‌کم ۱۵۰ انسان بیگناه شهید و زخمی شدند، آن هم در حالی که در حال راز و نیاز و عبادت با خدای بی‌نیاز بودند.

در پی این انفجار تروریستی، دستگاه‌های رسمی سعودی اعم از سیاسی و مذهبی تلاش کردند آل سعود را از دست داشتن در این جنایت و ارتباط با تروریست‌های تکفیری تبرئه کنند، وزارت کشور سعودی هم با اعلام اینکه، عامل انتحاری در حمله به مسجد شیعیان در قطیف، شهروند سعودی به‌نام عبدالرحمن صالح القشعمی و عضو باند تروریستی هوادار داعش بوده است، سعی کرد تا هرگونه ارتباط عاملان این جنایت با حاکمان عربستان را انکار کند.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی مدعی شده بود عامل انتحاری، به‌دلیل عضویت در یک باند تروریستی که دستورات خود را از گروه تروریستی داعش در خارج می‌گرفت، تحت تعقیب بود و این باند تروریستی چند روز قبل شناسایی و ۲۶ نفر از عناصر آن که همگی تابعیت سعودی داشتند، دستگیر شده‌اند.

به‌خلاف پرونده سازی آل سعود در خصوص انفجار تروریستی قطیف، شواهد و قرائن از دست داشتن دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم آل سعود در این جنایت خبر می‌دهد و برخی رسانه‌ها نیز حتی به‌صراحت از دست داشتن جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی که فرزند شاه این کشور نیز به شمار می‌رود، خبر داده‌اند.

در  این زمینه یک پایگاه خبری غربی فاش کرده است که تندروهای وابسته به جانشین ولی‌عهد و وزیر دفاع عربستان مسئول طراحی و اجرای عملیات انتحاری روز جمعه در قطیف بودند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری “بوسلا اسپانیول”، منابع مطلع در عربستان سعودی خبر دادند که تندروهای وهابی وابسته به “محمدبن سلمان” وزیر دفاع و جانشین ولی‌عهد مسئول طراحی و اجرای عملیات انتحاری روز جمعه در مسجد علی‌بن ابی‌طالب(ع) شهر قطیف بودند.

همچنین قرار بود که مشابه این انفجار نیز در برخی مساجد مانند مسجد جامع رسول الاعظم(ص) شهر قطیف انجام شود که موفقیت آمیز نبوده و حتی یکی از عوامل تکفیری توسط مردم بازداشت شده است. گفته می‌شود به‌دلیل حمایت شیعیان عربستان از مردم مظلوم یمن محمدبن سلمان قصد انتقام از آنها را دارد.

از سوی دیگر علی الاحمد مدیر مؤسسه «آی‌جی‌اِی» کارشناس مقیم آمریکا گفت: حکومت عربستان سعودی در حملات تروریستی علیه شیعیان شرق این کشور نقش دارد.

شهروندان شیعی در عربستان می‌گویند لحن طایفه‌ای فرقه گرایانه‌ای که برخی متفکران و مبلغان سعودی به کار می‌گیرند باعث ایجاد نفرت برضد مسلمانان شیعه شده است. اگر به واکنش شورای به‌اصطلاح علمای ارشد سعودی و دیگر شخصیت‌های مذهبی رسمی سعودی نظری بیندازیم، می‌بینیم که در بیانیه‌ها و واکنش‌های آنها هرگز با خانواده‌های قربانیان این جنایت هولناک ابراز همدردی نشده و به آنها تسلیت نگفته‌اند تا این حقیقت روشن شود که وهابیون، هیچ ارزشی برای خون پیروان اهل بیت(ع) قائل نیستند و همچنان بر اساس عقاید انحرافی و بدعت‌های وهابیون، شیعیان را کافر می‌دانند.

متهم اصلی انفجار تروریستی مسجد امام علی(ع)

“قاسم الهاشمی” فعال سیاسی و مبارز بحرینی از لندن به خبرنگار گروه بین الملل تسنیم گفت: ما شاهد انفجار در مسجد امام علی(ع) در منطقه قطیف عربستان بودیم که ده‌ها شهید به جا گذاشت، این حادثه نشان می‌دهد پیامدهای اقدامات تروریست‌های تکفیری به بحرین، ریاض و مناطق دیگر خواهد رسید. هدف از این انفجارها، ارعاب و ترساندن پیروان این مذهب است.

وی می‌گوید این انفجار تروریستی، ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. شاید یکی از دلایل آن، شکست اندیشه تکفیری در مناطقی مانند یمن باشد، شکست اجرای طرح آنها در تجزیه این کشور و فروپاشی سوریه و به زانو درآوردن مؤمنان عراق، شکست طرحشان در تسلیم ملت بحرین، همه این عوامل باعث شد آنها برای ایجاد رعب و وحشت میان پیروان مکتب اهل البیت(ع)، این انفجار تروریستی را انجام دهند. و این یکی از شیوه‌هایی است که می‌خواهند ایجاد رعب و وحشت کنند تا بر پیروان مکتب اهل بیت(ع) سلطه پیدا کنند و مسلط شوند و آنها را به خود مشغول کنند. این مسئله بسیار خطرناکی است و بر ما به‌عنوان مؤمنین لازم است تا سخنان امام خامنه‌ای را مورد توجه قرار دهیم که از مؤمنان خواسته‌اند هوشیار و آگاه باشند و خود را برای جهاد آماده کنند.

چرا عامل انفجار قطیف را دو هفته قبل آزاد کردند؟

از الهاشمی سؤال شد که داعش مسئولیت این انفجار را به‌عهده گرفته، آیا این ادعا، یک اقدام تبلیغاتی برای بهبود وجهه آل سعود قلمداد نمی‌شود تا هرگونه رابطه با این گروه تکفیری را انکار کند؟

الهاشمی در پاسخ می‌گوید اولاً گروه داعش ساخته و پرداخته آمریکا و عربستان است، فردی که دست به این اقدام تروریستی زد و خود را منفجر کرد، متهم به تروریسم در ریاض بود، وی تنها دو هفته پیش آزاد شده بود، در حالی که به چهل سال زندان محکوم شده بود، چرا دو هفته پیش آزاد شد تا این عملیات تروریستی را انجام دهد. این به‌وضوح، رابطه میان دستگاه اطلاعاتی رسمی در پادشاهی سعودی و بین این اقدام جنایتکارانه تروریستی را نشان می‌دهد. هیچ فرقی میان داعش و نظام رسمی سعودی وجود ندارد، داعش همان رژیم سعودی و رژیم سعودی همان داعش است و نمی‌توان داعش و رژیم سعودی را از هم جدا دانست و فرقی میان آنها قائل شد.

این فعال سیاسی مبارز بحرینی درباره نقش آل سعود و به‌طور خاص نقش محمدبن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در انفجار تروریستی اخیر تصریح می‌کند: محمدبن سلمان مرد رژیم آل سعود در مرحله آینده است و امروز مرد نخست پادشاهی سعودی قلمداد می‌شود. هیچ چیزی در داخل یا خارج عربستان نمی‌تواند هدف قرار گیرد مگر پس از موافقت محمدبن سلمان، منظورم سیاست داخلی است که امور عربستان را اداره می‌کند و همچنین سیاست خارجی این کشور است که همگی تحت سلطه بن سلمان قرار دارد. این در حالی است که محمدبن سلمان هنوز یک جوان ناپخته و خام است . وی همچنین اندیشه‌های وهابی و حذفی را در خود جای داده است و یک وهابی دوآتیشه است. وی هرکس را که با وی همراه نباشد و مخالف باشد، حذف می‌کند.

مسئول اصلی و اول انفجار مسجد امام علی(ع)

الهاشمی به تسنیم می‌گوید : من با قاطعیت اعلام می‌کنم که محمدبن سلمان مسئول اصلی و اول کشتار مردم بیگناه در یمن و انفجار تروریستی در مسجد امام علی(ع) قطیف عربستان، وی همچنین مسئول نخست ویرانی و کشتار در سوریه است. محمدبن سلمان مسئول روند مستمر بازداشت و قتل در بحرین است. وی مسئول نخست اعزام تروریست‌های انتحاری و بمب‌گذاری به عراق و دیگر کشورهای اسلامی است.

من معتقدم محمدبن سلمان امروز مسئول نخست و کسی است که القاعده، داعش، جبهه النصره و اندیشه‌های ویرانگر تکفیری را مدیریت و رهبری می‌کند، من اعتقاد دارم که رژیم سعودی همان داعش و داعش همان رژیم سعودی است. بنابراین در کل باید گفت که رأس و سرکرده اصلی داعش، محمدبن سلمان است.

اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نماهنگ اختصاصی مدین «مذاکره با آمریکا ممنوع!»

با وجود تاکیدات فراوان امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) ؛ باز کارشکنی ها آمریکا و لبخند ملیح دولت ...

CLOSE
CLOSE