amiran-banner%d8%b4
خانه » آموزش » مکالمه عربی » مستند زیبای صلاح الدین به زبان عربی فصیح؛ مناسب جهت یادگیری مکالمه عربی + دانلود
اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

مستند زیبای صلاح الدین به زبان عربی فصیح؛ مناسب جهت یادگیری مکالمه عربی + دانلود

مدین: بخاطر این فیلم مناسب دیدم متن زیر که در سایت تبیان بود و اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد زندگی صلاح الدین دارد را در سایت قرار بدم:مستند-صلاح-الدین

• صلاح الدین در تکریت به دنیا آمد، جایی که حالا مرکز استان صلاح الدین است و گاهی هم برای ما یادآور دیگر متولد این شهر، صدام. سال تولدش ۱۱۳۷ بود و اسمش یوسف. اسم پدرش ایوب بود که بعدها شهرت او و خاندانش شد. اصالتش از آذربایجان ایران و کرد بود. عمویش شیرکوه، از سرداران معروف عباسی است.

• در زبان های اروپایی، اسم او را به صورت SALADIN می نویسند.

• صلاح الدین ابتدا در سپاه نورالدین زنگی سربازی ساده بود، ولی شجاعت او در جنگ صلیبی دوم، او را به مقام سرداری رساند. نورالدین به او حکومت مصر را داد. بعد از درگذشت نورالدین در ۱۱۷۴ صلاح الدین به دمشق، مرکز حکومت او آمد و با کنار زدن رقبا، حکومت خودش را تشکیل داد. پادشاهی ایوبیان، مصر و سوریه و فلسطین و تمام شاخ آفریقا را شامل می شد.

• در نبرد حِطین که در نزدیکی طرابلس امروزی واقع شد، صلاح الدین با صف آرایی مناسبش تمام چاه های آب منطقه را از صلیبی ها گرفت و با چند ترفند ساده دیگر، در یک روز شش هزار شوالیه را کشت و والی اورشلیم را به اسارت گرفت. می گویند پاپ اوربن سوم از شنیدن خبر این جنگ سکته کرد و مرد.

• شیخ اشراق، شهاب الدین سهروردی، به دستور صلاح الدین کشته شد. او از حرف های سهروردی چندان چیزی نمی فهمید و نمی خواست او را بکشد، اما علمای دربارش بر این کار اصرار داشتند.

• سپاهیان صلاح الدین و ریچارد شیردل، شاه انگلستان، هر کدام یک بار، دیگری را به سختی شکست دادند و چندبار هم بدون نتیجه مشخصی با هم درگیر شدند. این دو هر بار پس از نبرد، به تمجیدهای اغراق آمیز از یکدیگر می پرداختند. لقب شیردل را صلاح الدین به ریچارد داد.

• در نوامبر ۱۱۹۲، صلاح الدین، یافا را به یک حمله و آن طور که مورخان نوشته اند پیش از آن که راهبان فرصت کنند دعای صبحشان را بخوانند تصرف کرد.

• صلاح الدین، نمونه ای کامل از یک پهلوان شرقی بود. در هنگام جنگ، هیچ ترحمی نداشت و بعد از جنگ، آن قدر انصاف و شکیبایی می کرد که دشمنانش را هم به تحسین وامی داشت. در فتح بیت المقدس، با حاکم مسیحی
آن جا قرار گذاشت که با لشگریانش ۵۰ روز پشت دروازه های شهر بمانند و صبر کنند تا مسیحیان به تجهیز قوا و تعمیر استحکامات بپردازند. پس از فتح بیت المقدس، خودش فدیه تعداد زیادی از اسرا را داد و آن ها را آزاد کرد. یک بار ریچارد را در میدان جنگ پیاده دید، اسب تیزرویی برای حریفش فرستاد همراه با پیغامی که حیف است جنگاوری چنین دلیر، پیاده به جنگ برود.

• ریچارد پیشنهاد داده بود شاهزاده جوانا، خواهرش، با عادل برادر صلاح الدین ازدواج کنند و اورشلیم به عنوان جهاز این وصلت به هر دو گروه مسلمان و مسیحی متعلق باشد. صلاح الدین هم موافق بود. اما کلیسای کاتولیک اجازه این کار را نداد و جنگ ادامه یافت.

• نوشته اند که پول در نظر وی همان اندازه ارزش داشت که خاک. و وقتی مرد، در خزانه شخصی او فقط یک دینار به جا مانده بود.

• قبر صلاح الدین، در دمشق در مسجد اموی است. معروف است که ناپلئون وقتی در ۱۷۹۹سوریه را تصرف کرد، بر سر قبر او رفت و خطاب به اسطوره مسلمان ها گفت: صلاح الدین! ما بالاخره پیروز شدیم.

• صلاح الدین در ذهن اروپایی ها یک شوالیه پهلوان است. او تنها شخصیت شرقی است که در کمدی الهی دانته حضور دارد. در مجموعه افسانه های دکامرون هم صلاح الدین حضور دارد و سر والتر اسکات، رمان نویس انگلیسی، تالیسمان را درباره او نوشته است.

• تاکنون در ۱۹ فیلم و سریال، شخصیت صلاح الدین بازسازی شده . آخرین فیلمی که صلاح الدین در آن ظاهر شده را ریدلی اسکات (کارگردان گلادیاتور ) در ۲۰۰۵ ساخته با عنوان پادشاهی بهشت ؛کارگردان در این اثر، احترام فراوانی برای صلاح الدین قائل است.

دانلود فیلم مستند عربی صلاح الدین و ریچارد شیر دل ( کیفیت بالا):

با عرض پوزش ، لینک دانلود مستقیم این مستند با مشکل فنی روبه رو شده است و در اسرع وقت درست خواهد شد .در حال حاضر می توانید از لینک یوتیوب استفاده نمایید.

دانلود فیلم مستند از یوتیوب (نیاز به فیلتر شکن دارد):

قسمت اول

قسمت دوم

اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

۱ دیدگاه

  1. ]چقدر دروغ ،این جنایتکار مثل داعش بوده است در دانشگاه الازهر چند هزار عالم شیعه راقتل عام کرد بله با صلیبیها مهربان بوده است ولی با شیعیان بدلیل عدم اعتقاد به عمر و ابوبکر دشمن خونی بوده است جنایتش علیه اسلام راسین و تشیع بسیار بیش از خومتش برای ازادی فلسطین بوده است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

دانلود تمام قسمت های انیمیشن پاندا کنگفوکار به زبان عربی فصیح

حتما هم شما انیمیشن جذاب و دیدنی کونگفور پاندا را دیده اید. این بار این انیمیشن بصورت سریال عرضه شده ...

CLOSE
CLOSE