amiran-banner%d8%b4
خانه » خبر » بذرپاش: چی میشه یه جوون ۲۳ ساله بینش و بصیرت داره ؟/مصاحبه اختصاصی مدین با بذرپاش+تصاویر+صوت
اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

بذرپاش: چی میشه یه جوون ۲۳ ساله بینش و بصیرت داره ؟/مصاحبه اختصاصی مدین با بذرپاش+تصاویر+صوت

مدین: وقتی که غبار از دل هامون برداریم اون وقت یه پیامی رو میتونیم بگیریم که چی میشه یه جوون ۲۳ ساله  بینش و بصیرت رو داره  ٫بزرگ ۶۰- ۷۰ ساله آخرش هم به این نمیرسه.


به گزارش مدین مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس شواری اسلامی که برای فاتحه خوانی به مزار شهید پلارک آمده بود در گفتگوی کوتاه و صمیمی تارنمای جامع قرآن و اهل بیت( مدین) شرکت کرد.

 

پنجشنبه آخر ساله و خیلی از بستگان شهدا و خیلی از فرزندان شهدا همچون شما اومدن سرقبر شهدا و اومدن تجدید میثاق کنند٫ به نظر شما ما چه کاری کنیم که جوونهای  نسل سوم و چهارم انقلاب بیشتر به فرهنگ ایثار و شهادت ترغیب بشوند و سوق پیدا کنند؟

بسم الله االرحمن الرحیم

این بزرگداشت ها به نظرم این غبار روبی که ما انجام می دهیم شهدا خیلی نیاز ندارند غبار  مزارشون برداشته بشه بیشتر غبار روبی دل های خودمونه. وقتی غبار از دل ها برداشته بشه متفاوت تر میشه نگاه کرد یعنی اون متفاوت نگاه کردن شاید بتونه مارو به اینها نزدیک کنه نه اینکه لاجرم با یک مناسبات تکراری بخواهیم  …. وگرنه از این مناسبات کشورهای دیگه هم برای سربازان قهرمان جنگ جهانی برگزار می کنند. وقتی که غبار از دل هامون برداریم اون وقت یه پیامی رو میتونیم بگیریم که چی میشه یه جوون -۲۳ ساله  بینش و بصیرت رو داره  ٫بزرگ ۶۰- ۷۰ ساله آخرش هم به این نمیرسه. در کسری از روز ماندگار میشه در تاریخ.خوب متوسط سن این شهدا ۲۴ ساله یعنی در اوج لذت بردن از زندگی و پاشونو روی یه سری خواسته ها گذاشتن٫ خدا هم سریع عوضشو میده. پس ماها بیشتر نیاز به برگزاری این جنس بزرگداشت ها داریم. این بزرگداشت ها بیشتر یادآوریه و یه سری مفاهیم خودمون در راس اونا یه بینش متفاوته ٫در صدر اونا شجاعته٫ در صدر اونا پایمردی بر اصوله٫ در صدر اونا اینکه اگه پامونو  بتونیم رو برخی از آمالمون بزاریم خدا بزرگترشو نصیبمون میکنه خوب اینا همش درس روزه دیگه یعنی عین سبک زندگیه وگرنه این دنیای روزمره سراسر داریم تصمیم می گیریم از صبح که از خواب بلند میشیم تا شب که به بستر می ریم همش داریم تصمیم می گیریم چی بخوریم کی بخوابیم کی بلندشیم چه کار کنیم چی بخونیم چی نخونیم کجا بریم  کجا نریم بخابیم کی بلند شیم کی بریم کجا بریم کجا نریم . خوب اگه این تصمیمات با برکت حضور شهدا درزندگی ما و با بهره گیری از مدل و متدلوژی تصمیم گیری اینها باشه خوب حتما عاقبت بخیری هم هست. والا معلوم نیست تصمیمات با این همه این امواج پاریزیتی که رو  تصمیمات ما هست  با این همه امواج اختلال کننده رو مدل های تصمیم گیری ما چی میشه خدا میدونه ….. ان شاالله خدا کمک میکنه.

این فرزند شهید در ادامه در پاسخ به این سوال که اگر این شهدا زنده بودند و زندگی می کردند در بین ما چه واکنشی نشون می دادند به مسایلی که در جامعه ی ما وجود داره؟ گفت:

به نظرم خیلی خوشحال نبودند از بعضی اتفاقاتی که داره میوفته

 

بذرپاش بذر-پاش-1 بذر-پاش2

اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نماهنگ اختصاصی مدین «مذاکره با آمریکا ممنوع!»

با وجود تاکیدات فراوان امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) ؛ باز کارشکنی ها آمریکا و لبخند ملیح دولت ...

CLOSE
CLOSE