amiran-banner%d8%b4
خانه » خبر » انتقاد شدید آیت الله سبحانی از وضعیت فرهنگی جامعه
اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

انتقاد شدید آیت الله سبحانی از وضعیت فرهنگی جامعه


     مدین:      این روز ها کشور حال و هوای دیگری دارد ، چون سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پیش است ، انقلابی که اسلامِ  را به دلها برگرداند. انقلابی که هویت و تمامیت ارضی را به کشور بازگرداند. انقلابی که آزادی به معنای واقعی در اسلام را به ایران بازگرداند. انقلابی که فساد ها و کثافت ها را زدود.

اما با تمام این خوبی ها ، متاسفانه امروزه شاهد نوعی معضلات اجتماعی همچون رواج بدحجابی در جامعه هستیم . قطعا این نوع معضلات ، فردی نیست و آثار و تبعات اجتماعی را در پی خواهد داشت. و در صورتی که خاتمه پیدا نکند می تواند جامعه را دچار انحراف کند. 


آیت الله سبحانی با انتقاد شدید از وضعیت حجاب در جامعه گفتند: علما و غیر علما مردم را بیدار کنند؛ چرا که بی عفتی توطئه اجنبی است و بی غیرتی جوانان را در پی خواهد داشت.

به گزارش «حوزه»، این مرجع تقلید امروز،در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به آیه« ۴۱سوره حج»، مبنی بر این که «کسانی که به آنها قدرت بخشیدیم؛ باید شکرگزار نعمت باشند» اظهار داشتند:۱۲ و ۲۲بهمن، روز قدرت است، چرا که رژیم فاسد شاهنشاهی رفت و انقلاب اسلامی آمد.7

ایشان با بیان اینکه خداوند در ۲۲بهمن همه چیز را به مسلمانان داد تصریح کردند: پیش از انقلاب به زحمت می توانستیم دبیرستانی مذهبی علوی و موسسه قرض الحسنه ای را راه اندازی کنیم؛ اما خداوند در ۲۲ بهمن تمام وزارتخانه ها و نهاد های، لشکری و کشوری را در خدمت اسلام مسلمانان قراردادکه باید این نعمت  بزرگ را شکر کرد.

*لزوم اهتمام به نماز در جامعه اسلامی

معظم له در ادامه بر ضرورت اهتمام به نماز در جامعه تاکید کردند و ابراز داشتند: نباید در برخی ادارات و کارخانه ها، بی نمازی رواج داشته باشد در برخی کشورها هنگام اذان ظهر تمام کلاس های دانشگاه ها تعطیل است.

حضرت آیت الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود از وضعیت حجاب به شدت انتقاد کردند و ابراز داشتند: انسان هنگامی که در خیابان ها راه می رود از پوشش تنگ بعضی از بانوان خجالت می کشد، این افراد در مقابل جوانان در شهر عش آل محمد(ص) رفت و آمد می کنند!

ایشان با اشاره به اینکه آنقدر، مساله حجاب در روزنامه ها و رسانه ها مطرح شده ولی اجرا نشده است، قبحش از بین رفته است ابراز داشتند: ای کاش از اول عنوان نمی کردیم ؛ اصلاح پوشش بی حجابی و بد حجابی نیازمند همت جمعی دولتی و ملی است، علما و غیر علما مردم را بیدار کنند؛ چرا که توطئه اجنبی است که بی عفتی و بی غیرتی  جوانان را در پی خواهد داشت.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود از عدم هجرت طلاب انتقاد کردند و گفتند: امروز ۸۰هزار طلبه در قم ساکن هستند؛ اما مساجد تهران تبریز و دیگر نقاط کشور خالی از امام جماعت است.

حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه اغلب نماز جماعت های صبح در تهران تعطیل است تصریح کردند: امروز خیلی از مساجد تهران امام جماعت ندارند که باید برای این مسئله فکر اساسی شود.

معظم له با بیان اینکه مدرسین، محققین و کسانی که درس آنها کامل نشده است  در قم بمانند؛ افزودند: کسانی که استعداد آنها تکمیل شده و به درس نیز نمی روند، اقامت آنها در قم کفران نعمت به حکومتی است که خداوند به ما عطا کرده است.

حضرت آیت الله سبحانی در پایان با بیان اینکه اگر علاقه مند به اسلام هستیم؛ باید رنج ها را برخود هموار کنیم خاطر نشان کردند: اگر در خارج از قم منشا اثر هستیم، باید به منطقه دیگر برویم؛ چرا که تبلیغ و حضور در خارج از قم اجر بیشتری دارد.

منبع:  رجا

http://www.rajanews.com

۲۱۸۴۹۱

اپلیکیشن اندروید مشاور جامع ازدواج

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نماهنگ اختصاصی مدین «مذاکره با آمریکا ممنوع!»

با وجود تاکیدات فراوان امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) ؛ باز کارشکنی ها آمریکا و لبخند ملیح دولت ...

CLOSE
CLOSE